Systemy kominkowe z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym to praktyczne i wielofunkcyjne urządzenie. Spełnia zarówno funkcję tradycyjnego kominka, jak również, kiedy zajdzie potrzeba, za pomocą instalacji C.O. ogrzewa cały dom. Płaszcz wodny to w zasadzie dwa płaszcze - wewnętrzny i zewnętrzny. Pomiędzy nimi zaś znajduje się przestrzeń wypełniona wodą (ok. 40 litrów). Podczas tradycyjnego palenia w kominku woda ta jest podgrzewana, a następnie tłoczona do systemu centralnego ogrzewania instalacji CO (Szczecin). Kominek tworzy zatem z instalacją C.O. obieg równoległy. Dzięki takiemu rozwiązaniu kominek jest w stanie ogrzać dom o naprawdę dużej powierzchni (nawet do 300 m2), a dodatkowo dostarczyć także ciepłą wodę użytkową. Z kominkiem z płaszczem wodnym podłączonym do instalacji centralnego ogrzewania jesteś zatem wyposażony w całkowicie niezależne lub po prostu dodatkowe źródło ciepła.

Poniżej schemat omawianego systemu:

schemat kominka

Dzięki odpowiednio zintegrowanym akcesoriom do kominka, może on „współpracować” z istniejącym już piecem do ogrzewania (Szczecin), zarówno gazowym, jak i elektrycznym.

Kominek z płaszczem wodnym to nie tylko funkcjonalne i ekologiczne źródło ciepła, ale także elegancki dodatek do każdego salonu.